У цій статті ми спробуємо розібратися у секретах того, як зробити якісні та красиві фото півоній. Це навіть будуть не стільки секрети, скільки наші поради та рекомендації.

1. Сонячне освітлення

Це головний фактор, який впливає на якість нашої фотографії. Звичайно, для посилення освітлення об'єкта, в нашому випадку - це кущ півонії, можна використовувати спалах. Але штучне освітлення дасть нам не зовсім вірний, а скоріше - штучний результат. Білий світ від спалаху вашої камери має тенденцію до холодного відтінку, тоді як жовтий сонячний промінь має теплий відтінок. Сонячне тепле освітлення робить наші фотографії півонії більш природними та привабливими!

Кращий час для створення фото піонiв:

  • середина ранку - найбiльш насичені фарби природи, що прокидається
  • середина дня - є можливість схопити сонячне світло на півонії з мінімальною кількістю тіні навколо неї
  • вечір - може дати дуже непередбачувані варіанти через велику кількість тіні, які можуть як приємно здивувати, так і абсолютно не влаштувати вас

Як зробити красиві фотографії півоній

Фото деревовидної  пiвонiї Champion Black Jade - Guan Shi Mo Yu

2. Фокусування.
Другий за важливістю чинник в отриманні ідеальної фотографії півоній. Навіть якщо ви знайдете найідеальнішу півоніу у всьому світовi, але ваша камера сфокусована на траві або квіткових листях на задньому плані, ваш знімок вийде невдалим. Можна сфокусуватися як вручну, так і автоматично. Не забувайте, що авто фокус може спрацювати, поки об'єкт знаходиться у фокусі. І якщо ви використовуєте функцію авто фокусування, більшість камер будуть повідомляти вас, які саме частини знімка знаходяться в фокусі. Коли ви натискаєте кнопку спуску затвора тільки наполовину, у вас є можливість сфокусуватися, перш ніж повністю натиснути цю кнопку, щоб зробити знімок. Іноді, якщо ви занадто швидко натискаєте кнопку затвора, камера або не фокусується (що призводить до дуже розмитого зображення), або фокусується на iншому об'єктовi (приводячи до того, що саме непотрібний вам об'єкт знаходиться у фокусі, а основна мета знімка є розмитою).

3. Власне, сама квітка.
Найголовніший об'єкт нашої фото сесії! Це може бути півонія деревовидна або півонія трав'яниста. Чорна півонія або махрова півонія. Біла, рожева, червона, жовта пiвонiя. Вирішувати вам.
Але якщо ви помітили що-небудь на поверхні вашої квітки, що може перехопити на себе фокусування, видаліть це. На півонії може бути бруд після дощу, травинка з сусідньї рослини, або зовсім не фотогенічний жук :-). Не залишайте його на пелюстках. Скиньте на землю або відпустіть. Це можуть бути також мурахи, бджоли, гусениці або будь-які інші комахи. Повірте, немає нічого гарного у вашому знімку, коли на однiй з пелюсток сидить гігантська муха. Але, якщо у вас стояло завдання отримати фото півонії саме з комахою, дійте. Але це вже зовсім інша історія.

Як зробити красиві фотографії півоній

Фото деревовидної пiвонiї Yao's Yellow - Yao Huang

4. Задній план.
Дуже часто, побачивши дивовижної краси півонію, фотографи забувають про те, що знаходиться позаду або навколо її . Погодьтеся, що шлакоблок, ландшафтна сітка, зрошувальний шланг або відро з лопатою - не найкращий антураж для вашої фотографії.

Просто переконайтеся, що фон підходить. А якщо нi, спробуйте його змінити. Коли ви робите фотографію півонії на відкритому просторi, враховуйте, що зелений колір на фонi - це добре. А ось долоня або пальці вашої руки - ні! Якщо у вас стоїть завдання нахилити квітку так, як вам це потрібно, використовуйте для цього її стебло або гілки. Коли це не представляється можливим, спробуйте поекспериментувати iз бамбуковою паличкою. До речі, таку паличку можна легко заховати в листі, хоча вона і так виглядає непогано.

5. Ракурс.
Це вже досить професійний навик, який вимагає великого досвіду. Але поекспериментувавши трохи, ви самі зрозумієте суть. Піднятися на невелику піднесеність або навпаки розмістити вашу камеру якомога ближче до землі - спробуйте!

Як зробити красиві фотографії півоній

Фото деревовидної пiвонiї Colorful Painting - Cai Hui

6. Сезоннiсть.
Звичайно, в нашу епоху дуже динамічного життя, деколи складно викроїти для фотографій саме той час, який потрібен вам. Але якщо виходить, намагайтеся фотографувати півонію на початку сезону її цвітіння. Молоді квіти завжди будуть набагато більш повні життя, ніж старі. Також деякі старіші квітки мають тенденцію в'янути. Якщо ви пропустили цвiтiння молодої квітки, не варто впадати у відчай. Ранок дарує велику кількість фарб та повноту життя навіть для старої квітцi рослини.

Замовити деревовидні півонії

7. Кількість фотографій.
Робіть багато фотографій! Їх ніколи не може бути дуже багато. Це ви вже потім відберете найкращі, а в той момент, коли ваша півонія знаходиться у відмінному освітленні, вона розташована саме так, як ви хотіли - фотографуйте її часто та у великий кiлькостi. Карти пам'яті зараз не дуже дорогі. І у вас не повинно скласти проблем сфотографувати одну квітку 10-15 разів. До того ж, на відміну від дуже неспокійних об'єктів фотозйомки типу вашого собаки, півонія нікуди не поспішає і не метушиться. А це дозволяє вам сконцентруватися саме на нiй і з великої кількості фотографій, які ви зробите, вибрати кілька найбільш вдалих. Не варто публікувати абсолютно всі, що ви зняли. Це був ваш робочий, творчий, пошуковий процес і ваших друзів та знайомих зацікавить тільки кінцевий результат цієї роботи.

Насправді, поради прості. А сам результат буде більше залежати саме від вашої практики. Але завжди фотографуйте iз задоволенням і найкрасивіші фото півоній обов'язково надсилайте нам або розміщуйте на нашій сторінці Facebook.

Як зробити красиві фотографії півоній

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.