Обираємо час для зрізання

Рекомендується зрізати півонії до того, як їх бутони розкриються. Якщо ви зріжете їх рано, півонії можуть не відкритися, якщо занадто пізно, вони дуже швидко опадуть. Звичайно, кожен сорт трохи відрізняється від іншого - деякі півонії можуть бути зрізані раніше, і за допомогою досвіду ви самі зможете це визначити.

Зрізані півонії рекомендується занести в приміщення. Там вони будуть розкриватися повільніше, так як у вашому будинку прохолодніше, ніж в саду.
 

Обираємо час для зрізання

Визначаємо місце зрізу

При зрізанні рослин будь-якого типу важливо ніколи не зрізати більше третини куща. У цьому випадку, ви не завдасте йому шкоди. Слідуючи цьому правилу, ви можете взяти більшу кількість квітів з коротким стеблом, ніж з довгим. Таким чином, ви отримаєте пишний букет, але залишите на кущі достатню кількість листя.

Намагайтеся залишати якомога більше листя на рослині, щоб вона могла накопичувати достатню кількість енергії за допомогою фотосинтезу. Це потрібно для того, що б ваш кущ півоній міг дати достатню кількість великих квітів в наступному році.

У різних сортів довжина стебла буде трохи відрізнятися, так як у деяких півоній квіти розташовуються відразу над кроною куща, в той час як у інших видів вони піднімаються на своєму стеблі значно вище.

Визначаємо місце зрізу

Яку кількість півоній можна зрізати

Кількість квітів, яку ви можете зрізати з одного куща, не зашкодивши при цьому рослині, залежить від загальної кількості листя, яке залишиться після цього на зрізаному стеблі. Найголовніше - ніколи не забирати у рослини більш 1/3 листя від його загальної кількості. Іншими словами, якщо стебло куща коротке та рясно усіяне листям, ви можете зрізати всі квіти, якщо вони підносяться над його кроною. А якщо кущ з високим стеблом, зрізайте рівно стільки квітів, щоб не порушити співвідношення листя що залишилося на кущі з тим, що ви забираєте.

Яку кількість півоній можна зрізати

Як правильно зберігати вже зрізані півонії

Щоб зберегти бутони півоній протягом декількох тижнів, просто зріжте їх на стадії, описаній вище, та зберігайте у холодильній камері або в іншому дуже прохолодному місці. При цьому, зберігати бажано в вазі з водою, і при цьому регулярно міняти воду. Півонії можна зберігати в холодильній камері і без води. Для цього зрізані півонії потрібно розмістити в горизонтальному положенні і загорнути в газету. Бажано зафіксувати газету звичайними канцелярськими гумками, щоб не дати їй розгорнутися.

Як правильно зберігати вже зрізані півонії

Якщо ви будете зберігати півонії в холодильнику досить довго, швидше за все їх листя зів'яне, а самі бутони можуть виглядати непривабливими.

Як правильно зберігати вже зрізані півонії

Не варто сильно засмучуватися від цього. Досить очистити стебло від зморщеного листя і покласти ваші півонії в резервуар з водою на деякий час. Ви здивуєтеся, але півонії дуже швидко повернуться до життя, їх бутони знову стануть пружними і після того як ви їх помістите в вазу, вони розкриються і це буде дуже красиво!

Як правильно зберігати вже зрізані півонії

Не важливо, зберігаєте ви зрізані півонії в холодному місці з водою або без неї, остерігайтеся цвілі або грибків. Якщо ознаки цих захворювань з'являться, уражені частини стебла потрібно видалити. Зверніть увагу, що півонії, які зберігаються в холоді протягом тривалого періоду часу, потім можуть відкриватися швидше і в розкритому стані не простоять довго.

Для того щоб успішно зберігати півонії, потрібна практика, тому треба експериментувати, що б зрозуміти як довго ви зможете зберігати зрізані рослини.

Купити Трав'янисті півонії

Як правильно зрізати півонії на букет

Ще кілька рекомендацій та порад на цю тему:

1. Трав'янисті півонії є одними з найкращих рослин, що підходять для зрізу. При деякій практиці їх можна зберігати після зрізу до шести місяців.

2. У деревовидних півоній можуть бути дуже великі квіти, яким необхідне здорове та міцне стебло. Саме тому, ви повинні з особливою обережністю ставитися до процесу їх зрізання, що б не відрізати те, що в наступному році стане задерев'янілим стеблом або квітами.

3. Деревовидні півонії є дуже стійкими зрізаними квітами. Після зрізу їх можна поміщати в великі скляні вази, створюючи просто неймовірні композиції. Простоять ці півонії досить довго, перш ніж їх пелюстки опадуть.

4. Достатньо зрізати квіти півонії, коли її бутони ще закриті, і ви з легкістю стряхнете з них мурах. Крім того, якщо ви зрізаєте квіти ввечері, на квітах мурах буде значно менше.

Купити Деревовидні півонії

Як правильно зрізати півонії на букет

 

У статті використані фото і матеріали сайту peonysenvy.com

 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.