Півонію не можна назвати примхливою рослиною. Але все ж, ми точно знаємо, що їй подобається найбільше.
Подобається сонце, трохи прохолоди від тіні, не дуже глибока посадка. Якщо ви не дасте півонії саме те, що їй потрібно, вона відгукнеться проблемами.

Чому бутони на ваших півоніях не розкриваються?

Іноді садівники скаржаться, що їх півонії не зацвіли. Але найчастіше проблема полягає не в тому що їх півонії не отримують бутони. Проблема в тому, що ці бутони не розкриваються. При цьому, бутони будуть розвиватися на зовсім здоровому стеблі, але потім вони раптово темніють та морщаться. Багато сподівань на цвітіння півоній були розбиті таким чином. Давайте спробуємо розібратися, чому це відбувається.

Чи висаджена ваша півонія на сонячній ділянці?

Півонії потрібне сонце для цвітіння. Можливо, кущ півонії отримав досить сонця ранньою весною, щоб зав'язати бруньки та бутони, але зростаюче поряд дерево або кущ підросли і стали загороджувати півонію від сонячних променів. Бутони починають вмирати, тому що півонія більше не отримує достатньої кількості сонця, щоб далі підтримувати цвітіння.

Чому бутони на ваших півоніях не розкриваються?

Чи були внесені добрива?

Якщо кущ вашої півонії не може отримати достатню кількість поживних речовин з ґрунту, швидше за все, він не зможе зацвісти.
Оскільки півонії не люблять пересадку та глибоку посадку, можуть виникнути труднощі із внесенням достатньої кількості добрив на її ділянку. Спробуйте в такому випадку застосувати рідке добриво.

Коли була посаджена ваша півонія або коли в останній раз її пересаджували?

Півоніія не любить пересадку. Для неї можуть знадобитися роки, щоб оправитися від шоку, отриманого в результаті переміщення. Якщо ви посадили півонію і потім раптом вирішили її різко пересадити, це може бути причиною затримки цвітіння. Півонія прийде в норму і її бутони знову будуть перетворюватися в квіти, але тепер це може зайняти деякий час.

Чому бутони на ваших півоніях не розкриваються?

На якій глибині посаджена ваша півонія?

Півонії не люблять бути глибоко посадженими. Очні бруньки на бульбах повинні бути вище рівня ґрунту, а не нижче. Якщо ваша півонія була посаджена надто глибоко, вам потрібно буде її пересадити. Звісно, це може затримати цвітіння на кілька років, але воно хоча б буде.

Чи є проблема із проникненням холодного та свіжого повітря?

Півонії потрібна певна кількість холодної погоди, щоб правильно сформувати своє цвітіння. У вашої півонії може бути досить холодної погоди, щоб дати бруньки, але недостатньо, щоб домогтися їх розкрити.

Якщо ви підозрюєте, що це сталося з вашої вини, переконайтеся що ви створили правильну середу для розвитку півонії. У холодні місяці не мульчуйте та додатково не вкривайте ділянку, на якій росте ваша півонія. Спробуйте усунути будь-які перешкоди, які можуть заважати проникненню холодного повітря взимку. Хоча це може здатися і таким, що суперечить вашій інтуїції.

Купити деревовидні півонії

Чому бутони на ваших півоніях не розкриваються?

Будьте терплячі із півонією. Іноді, всупереч розхожій думці, півонія може стати примхливою. Але навіть тоді всі зусилля варті того, що б в результаті насолодитися її чудовим цвітінням.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.