Основні групи та підгрупи півоній.

Основні групи та підгрупи півоній

Півонії століттями вирощувалися як в Європі, так і в Азії. Рід Paeonia зазвичай ділиться на 3 групи. Але в темі садового дизайну ми розбили їх на 4 групи в залежності від використання:

Загальний цикл цвітіння півонії триває до 8 тижнів. Зазвичай він починається з кінця квітня і закінчується на початку червня.
Більш холодна погода продовжує цвітіння, а коли стає тепліше - цвітіння буде більш швидкоплинним.

Періоди та тривалість цвітіння півоній.

Періоди та тривалість цвітіння півоній

Тижні 1 та 2 - Трав'янисті лісові тіньові півонії (Paeonia obovata та Paeonia japonica).

Трав'янисті лісові тіньові півонії

Більшість листяних лісових рослин зазвичай цвітуть на початку сезону, так як вони поспішають скористатися доступом до сонця до того, як дерева над ними отримають власне листя і надовго закриють тінню все, що росте під ними. Саме ця особливість призводить до дуже раннього часу цвітіння трав'янистих лісових тіньових півоній.

Paeonia japonica зростає в лісах на деяких островах в північній Японії, відрізняється компактним розміром, одиночним цвітінням і вважає за краще тінь. Дуже схожа на P.obovata, яка теж є лісовим видом, що росте в Сибіру та Китаї. P.obovata це рожева форма рослини.

По суті, це окремі види трав'янистих півоній, які цінуються своєю тіньовитривалістю. У природному середовищі ростуть в листяних лісах, де їх основне завдання - отримати максимальну кількість весняного сонця, поки оточуючі їх дерева не вкрилися листям.

Трав'янисті лісові тіньові півонії

Цвітуть такі півонії ніжними ароматними білими квітами ранньою весною. Зберігають насичене зелене листя протягом усього вегетаційного періоду.

Трав'янисті лісові тіньові півонії легко вирощується на багатих родючих ґрунтах середньої вологості в півтіні. Можна додати трохи компосту перед посадкою. Кожна рослина буде цвісти приблизно 7-10 днів. P.japonica є довгожителем.

Тижні 2 та 3 - Деревовидні півонії (Suffruticosa).

Деревовидні півонії (Suffruticosa)

Одна з найбільших та відомих класифікацій деревовидних півоній, які мають походження з Центральних рівнин Китаю.

Це деревовидні багаторічні чагарники, які цвітуть на початку травня - перш ніж зацвітуть трав'янисті півонії. Їх деревна структура дозволяє їм отримувати гігантські квіти на кущах, які ростуть від 1 до 2 метрів заввишки. Після цвітіння деревовидні півонії створюють структуру саду з темно-зеленим листям влітку та бронзовим або пурпурним листям восени.

Ростуть повільно - від 3 до 15 см нового зростання щороку. Отримуючи з гарним дренажем грунт та сонячне світло, вони будуть жити століттями. Величні, величезні квіти, гарне листя - це справжні королі вашого саду.

У цьому типі деревовидних півоній присутня неймовірна генетична різноманітність. Вони бувають різних кольорів: білого, рожевого, пурпурного, темно-бордового, жовтого, помаранчевого або червоного. Їх квіткова форма також неймовірно різноманітна. Листя варіюється по довжині та формі і завжди відрізняється насиченістю кольору. Suffruticosa, як правило, має приємний аромат.

Купити Деревовидні півонії

Тижні 3 та 4 - Деревовидні півонії Gansu (Рока) / Жовті деревовидні півонії (Lutea гібриди)

Півонії Рока є підвидом групи Suffruticosa. Відрізняються характерними пурпуровими вкрапленнями в центрі квітки.

Деревовидні півонії Gansu (Рока)

Це неймовірно витривалі рослини з китайського регіону Ганьсу (Gansu). Їх часто називають півоніями Рока, оскільки саме Джозеф Рок допоміг зробити їх відомими та популярними за межами Китаю. Ці півонії дуже швидко ростуть і набирають висоту до двох метрів. Мають тонке опукле листя та тенденцію до перехресного запилення.

Відрізняються гарною морозостійкістю, чим викликають додаткову популярність в наших регіонах. До того ж, деревовидні півонії Рока можуть рясно цвісти навіть при слабкому освітленні та на притінених ділянках.

Lutea гібриди є різновидом деревовидної Тибетської півонії, і мають найяскравішу канарково-жовтого відтінку квітку. Головною визначною особливістю цієї групи є унікальне квіткове забарвлення.

Жовті деревовидні півонії (Lutea гібриди)

Жовті деревовидні півонії Lutea цвітуть пізніше, ніж інші деревовидні півонії, мають тенденцію до меншого зростання, але і до більш широкого поширення листя. Ці рослини не так морозостійкі, як попередні групи деревовидних півоній.

Тижні 4 та 5 - Папоротеві трав'янисті півонії / Коралові трав'янисті півонії / Червоні трав'янисті півонії (Лікарські гібриди)

Папоротеві трав'янисті півонії є підвидом трав'янистих півоній. Родом з південно-східної Європи, де ростуть в сухому кам'янистому та піщаному ґрунті, що робить їх ідеальними для альпінаріїв.

Папоротеві трав'янисті півонії

Відомі своїми яскравими червоними поодинокими квітками та неймовірно тонким схожим на папороть листям. Характеризуються невисоким зростом та раннім часом цвітіння.

Коралові трав'янисті півонії - особливий різновид трав'янистої півонії, який був отриманий при схрещуванні двох різних трав'янистих півоній Peregrina та Lactiflora. Ця гібридизація дала унікальні кольори, що не часто зустрічаються в традиційних півоніях. Відмінні характеристики цих гібридів в тому, що у них всього одна квітка на досить міцному стеблі. Це робить їх ідеальними для зрізу та дивовижними садовими рослинами.

Коралові трав'янисті півонії

Колір коралових півоній різко змінюється в міру їх відкриття. Починається з насиченого коралового відтінку, а потім переходить в кремовий в міру розпускання. Це неймовірно цікаві колірні рішення, які найбільш ефектно виглядають, коли Коралові трав'янисті півонії висаджуються великою групою.

Червоні трав'янисті півонії (Лікарські гібриди) - чудові трав'яні гібриди, схожі на коралові трав'янисті півонії.

Червоні трав'янисті півонії (Лікарські гібриди)

Мають просту форму, яскраві квіти на міцних стеблах та винятковий червоний колір.

Тижні 5,6 та 7 - Трав'янисті півонії (Lactiflora)

Основна група трав'яних півоній, іноді звана групою lactiflora. Найбільш популярні трав'янисті півонії.

Трав'янисті півонії (Lactiflora)

Це стійкі до хвороб багаторічні рослини, які облагороджують собою будь-який сад та мають одні з кращих квіток для зрізу. Цвітуть під час переходу від весни до літа, причому кожен окремий сорт цвіте в середньому протягом 7-10 днів. Блискуче зелене листя зберігається протягом усього літа і знову з'являється ранньою весною. Мають вражаючу безліч квіткових форм, відтінків та аромату.

Трав'янисті півонії (Lactiflora)

Трав'янисті півонії можна садити як навесні, так і восени. Їм потрібно як мінімум 5 годин сонячного світла та добре дренований грунт. В основному всі трав'янисті півонії розквітають в один час, але є невеликі відмінності в часі, залежні від раннього, середнього та пізнього цвітіння самого сорту.

Колірна гамма цієї групи - від білосніжного до темно-бордового. Півонії дуже добре поєднуються одна з одною, що дозволяє легко змішувати велику кількість сортів.

Купити Трав'янисті півонії

Тижні 7 та 8 - ІТО гібриди

Це відносно новий гібрид півоній, створений шляхом схрещування деревовидної з трав'янистою півоніями.

ІТО гібриди

Їх квіти та листя схожі на деревовидні півонії, але кущ формується як у трав'янистих. Примітні тим, що цвітуть відразу після трав'янистих півоній і цвітіння проходить в три рази довше. До того ж ІТО гібриди часто характеризуються досить популярним жовтим кольором, який часто відсутній в трав'янистих півоній.

ІТО гібриди цвітуть протягом тривалого періоду часу, так як не всі бутони розкриваються одночасно. Нерідкі випадки, коли на рослині утворюються насіннєві коробочки, в яких все ще є бруньки, які очікують відкриття.

Стаття про Послідовність цвітіння півоній

 

У статті використані фото та матеріали сайту peonysenvy.com

 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.