Є два періоди для того, щоб внести добрива для наших півоній:
• безпосередньо перед цвітінням на початку весни
• після того, як півонії розцвіли літом/на початку осені

Це найбільш вдалий час для додавання органічного добрива. Органічні поживні речовини будуть поступово проникати в грунт ранньою весною, коли рослини витрачають багато енергії, щоб здобути листя. Восени добриво теж може бути корисним, коли потрібен догляд за півоніями після цвітіння і вони накопичують ці речовини вже для наступного сезону.

Як і коли удобрювати півонії?

Цей кущ необхідно здобрювати

Перший крок - це видалення старого шару мульчi навколо куща півонії, який може перешкоджати правильному надходженню поживних речовин від внесення нового добрива. Звичайно, ви можете внести добриво поверх старого шару грунту, але ефективність всього процесу може бути слабкою.

Оскільки півонії здобувають листя тільки раз на рік, вам захочеться зберегти це листя здоровими та насиченими протягом усього сезону. Тому, ми не радимо використовувати в якості добрива швидкорозчинні хімічні склади. Такі препарати можуть фактично "спалити" листя ваших рослин і змусити їх пожовтіти. Слід утриматися від використання такого методу, навіть якщо він здасться вам більш швидким та легким. Добрива з високим вмістом азоту та прискореним розчиненням в грунті не принесуть бажаного результату. Адже нам потрібно забезпечити поступове проникнення поживних речовин до кореневої системи півонії, а для цього краще підійдуть природні, органічні добрива.

Як і коли удобрювати півонії?

Вид куща після видалення старого шару мульчi

Якщо у вас є власна компостна купа, то саморобний компост є теж хорошим варіантом. Але при використанні компосту вам потрібно буде переконатися, що ви вносите його дуже тонким шаром. Тут не можна перестаратися - ми можемо створити парниковий ефект, який приведе до виникнення захворювань та гнилі. Якщо ви боїтеся цього, краще відмовтеся від компосту та почніть використовувати покупні органічні добрива, склад яких збалансований виробником.

Як і коли удобрювати півонії?

Для внесення добрив можна використовувати спеціальний інструмент або звичайну мірну склянку. Але в будь-якому випадку, ємність, за допомогою якої ви вносите поживні речовини, повинна бути з мірною шкалою. Ви маєте точно знати, скільки саме добрив ви вносите під кожен кущ.

Добрива не потрібно трамбувати або втоптувати їх навколо куща. Вам потрібно просто розсипати їх у формі кола. Уникайте попадання частинок органіки безпосередньо на листя та квіти півонії. Якщо це сталося, їх потрібно скинути з рослини. При необхідності, ви можете тільки частково утрамбувати шар внесеного добрива культиватором, намагаючись не порушувати кореневу систему півонії.

Купити деревовидні півонії

Як і коли удобрювати півонії?

Розкидайте новий шар мульчі навколо здобреної рослини

Після закінчення роботи, рекомендуємо оновити шар мульчі. Це дозволить вам уберегти внесені поживні речовини від впливу вітру або сильних дощів. Якщо шар внесеного добрива здається вам недостатньо зволоженим, ви можете окропити його садовим шлангом або лійкою.

Тепер ви дали все необхідне вашiй пiвонiї, що б вона готувалася до вегетаційного періоду!

 

У статті використані фото сайту southernpeony.com

 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.