Трав'яниста півонія вирощується в садах понад 600 років. Тож не дивно, що ця рослина вважається одною з фаворитів серед квітучих багаторічників, адже краса її квітки та тривалість цвітіння нікого не може залишити байдужим. Рослина в середньому живе близько 50 років і необхідно дуже ретельно підійти до питання посадки рослини і підготовки посадкової ями.

Інструкція по вирощуванню трав'янистої півонії.

Найкраще півонії ростуть в низьких температурних зонах. Для інтенсивного цвітіння їм необхідне тривале охолодження в зимовий період. Цвітуть вони в сонячних місцях, трохи притемненних в другій половині дня.

Трав'яниста півонія не надто вибаглива до грунту, але кращого результату можна досягти, додавши органічні добрива та компост в посадкову яму перед самою посадкою. Грунт необхідно добре дренувати із рівнем кислотності близько 7 рН. Висаджувати трав'янисту півонію необхідно на деякій відстані від великих дерев та кущів, що б коріння могли повноцінно розвинутися та не конфліктувати з іншими рослинами.

Посадка трав'янистої півонії

Посадка трав'янистої півонії.

Трав'янисті півонії погано переносять часту пересадку і місце посадки потрібно визначати обдумано, враховуючи вищеперелічену інформацію. Для посадки краще всього підійде початок весни або період з вересня по жовтень місяць. Кущ дорослої півонії виростає діаметром до одного метра. Цей факт необхідно враховувати при посадці трав'янистої півонії, щоб дати можливість рослині повноцінно вирости та розвинутися. Посадкова яма повинна бути глибиною близько 50 сантиметрів і такого ж діаметру.

Посадка трав'янистої півонії

У нижню частину ями рекомендується покласти органічні речовини шаром в 10 см. Це можуть бути компост, соснова кора або добре витриманий гній. Цей шар рекомендується перемішати з 1/2 склянки добрив (10-6-4), кістковим борошном або суперфосфатом. Не слід додавати добрива в шар землі, яка буде мати безпосередній контакт з корінням рослини.

Посадка трав'янистої півонії

Досипте в посадкову яму до половини суміш родючої землі і компосту 50/50 і посадіть в центрі бульба півонії очками вгору. Полийте посадкову яму. Після цього слід досипати залишок суміші, розрівняти землю, та ущільнити її.

Переконайтеся, що рослини не надто глибоко посаджені. Вони повинні бути втоплені на глибину 4-5 см. Після закінчення посадки, ще раз рясно полийте це місце. Вкорінені в контейнері рослини висаджують таким же чином.

Посадка трав'янистої півонії

Полив та підгодівля трав'янистих півоній.

Підгодівлею півоній слід займатися ранньою весною та у червні-липні місяці. Для цього необхідно розпушити грунт навколо рослини і внести 1/2 склянки азотних добрив за формулою (5-10-10). Слід дотримуватися обережності, щоб не порушити молоді пагони та уникати прямого контакту коренів з добривами. Зайва кількість добрив може призвести до ослаблення стебла і може позначитися на цвітінні півонії.

Трав'янисті півонії не дуже полюбляють калійні добрива, заміну яким можна зробити шляхом внесення невеликої кількості деревного попелу на початку весни. Слід здійснювати поливання куща раз в два дні виходячи з погодних умов. Якщо кущ замульчувати, то кора буде зберігати вологу та оберігати коріння від перегріву. Півонії можуть зацвісти вже в перший рік після їх висадки, що найчастіше і відбувається. Квіти в перший рік рекомендується обривати, що б дати можливість зберегти рослині запас добрив та допомогти її повноцінному розвитку. В майбутньому це робити вже не обов'язково.

Для захисту рясно квітучого куща від пошкоджень, рекомендується використання бамбукових підпірок. В кінці осені, коли листя опадає, потрібно обрізати кущ на висоті 5 сантиметрів та очистити його.

Купити трав'янисті півонії

Трав'яниста півонія дуже проста у догляді. Вона гідно займе своє місце та, поза всяким сумнівом, чудово прикрасить ваш сад. Насолоджуйтесь незвичайною красою півонії багато років! Навчіться доглядати за цими приголомшливими рослинами і вони віддячать вам своєю красою та пахощами.

Посадка трав'янистої півонії

Фотографії Mario Mirelez

 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.