На жаль, іноді ми стикаємося з тим, що кущ нашої півонії виявляється пошкодженим. Це може статися з різних причин. Неакуратна робота садовою лопатою, коли пошкоджується коренева система. Газонокосарка, що працює в неправильному місці. Собака, яка забрела до нас та риє в саду.

Поради по відновленню кущів півоній після їх пошкодження

Пошкоджене стебло півонії

Коли такі неприємності трапляються із кущем півонії, це подвійно неприємно через те, що півонії не люблять коли їх без потреби турбують. Отже, ми спробуємо розібратися в тому, як можна усунути неприємні наслідки від пошкодження куща вашої півонії.

Перше, що потрібно перевірити, це стебла рослини. Уважно огляньте їх та видаліть всі пошкоджені. Ми не зможемо використовувати стебла півонії для процесу нового вкорінення - вони нам просто вже не потрібні. Але не залишайте видалені стебла біля куща півонії. Згодом, вони почнуть гнити, ставати розсадниками цвілі та інших неприємних захворювань.

Не слід ставитися до процесу видалення стебел недбало. Ми видаляємо лише пошкоджені стебла, а стебла, на яких пошкоджені тільки листя - залишаємо. Чим менше ми піддаємо неспокою нашу півонію, тим простіше їй буде оговтатися від вже завданих пошкоджень.

Поради по відновленню кущів півоній після їх пошкодження

"Робота" собаки

Але не турбуйтеся, якщо доведеться видалити всі стебла з куща. Таке може статися, якщо наприклад, на кущі вашої півонії поспав п'яний перехожий :-). Поки корінь вашої півонії знаходиться в цілості, півонія зможе оговтатися навіть після такої події.

Після того, як ви оглянули та усунули всі проблеми зі стеблами на кущі пошкодженої півонії, вам потрібно перевірити її коріння. Саме коріння турбують нас найбільше, тому що вони відповідають за здоров'я та життя рослини.

Якщо коріння не сильно пошкоджені, вони відновляться. Не сумнівайтеся - природа знає свою справу. Якщо будь-які корінці були оголені, закопайте їх. Переконайтеся, що ви закопали їх не дуже глибоко, тому що ми завжди повинні пам'ятати - коріння півонії не повинні знаходитися дуже глибоко від поверхні. Навіть значно пошкоджені коріння можуть вилікуватися та повністю відновитися протягом наступного року.

Поради по відновленню кущів півоній після їх пошкодження

Пошкоджене стебло півонії

Купити деревовидні півонії

Мабуть, найсерйозніша неприємність від пошкодження півонії полягає в тому, що вам, можливо, доведеться чекати рік або два, щоб ми знову побачили її цвітіння. Тепер всі свої ресурси вона буде витрачати саме на відновлення, а на цвітіння їх вже майже не залишиться.

Не забувайте, що півонії дуже витривалі рослини. Вони відновлюються в більшості випадків їх пошкодження. Ваше завдання - просто полегшити їм цей процес. І, по можливості, захистити їх від подальших ушкоджень, тому що в будь-якому випадку - це стрес для рослини.

У статті використані фото сайту southernpeony.com
 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.