Перш за все, варто виділити важливий момент: якщо ваші півонії виглядають здоровими і прекрасно цвітуть - а чи потрібно вам їх пересаджувати? Адже після будь-якої, навіть дуже акуратної пересадки є шанс того, що півонії можуть припинити своє цвітіння протягом пари сезонів.
Якщо ви впевнені в тому, що пересадка необхідна, то краще робити це восени, коли розвиток рослин припиняється. Так, ви завжди можете пересадити півонії в будь-який час, але ризик негативно вплинути на розвиток та формування куща досить високий.
Є невеликі особливості, які ми рекомендуємо враховувати для різних видів півоній. Давайте розглянемо деякі з них.
Пересадка деревовидних півоній.
Як ми зазначали вище, найкращий час для пересадки деревовидних півоній - це осінь.
Перед початком пересадки, подбайте про те, що б у вас було правильно підготовлене місце, де ви хочете висадити свій кущ деревовидної півонії. Це повинна бути яма, не менше 60 - 70 см глибиною і шириною не менше 30 - 40 см. Так, вам може здатися, що це занадто велика яма для вашого куща, але пам'ятайте - деревовидні півонії схильні дуже добре розростатися. До того ж, півонії не люблять пересадку, тому краще спочатку зробити все правильно і створити максимально комфортні для них умови. Важливо буде подбати і про те, що б відстань між підготовленою ямою для куща деревовидної півонії та іншими рослинами було досить велике.
Щоб підготувати кущ деревовидної півонії для пересадки, почніть обкопувати його, заглиблюючись не менше ніж на 40 - 50 см. Далі слід обережно витягти його з землі. Робити це бажано вилами або великою садовою виделкою. Врахуйте, що коренева система буде досить велика, тому радимо заздалегідь підготувати мішковину, яка допоможе вам зберегти земляний ком навколо кореневої системи.
На цьому етапі можна видалити непотрібне листя, але робити це слід обережно, що б не відрізати те що в наступному сезоні може стати деревовидним стеблом. Далі потрібно якомога швидше висадити кущ деревовидної півонії саме в те місце, яке ви підготували заздалегідь.
Деревовидні півонії ми завжди висаджуємо досить глибоко. Щеплені деревовидні півонії повинні бути посаджені так, щоб щеплення було на 10-15 см нижче поверхні грунту. Така глибока посадка змушує відмирати трав'янисті коріння і сприяє успішному зростанню деревовидної частини кореневої системи. Тому, якщо ви турбуєтеся про глибину посадки вашої деревовидної півонії, завжди краще помилитися саме в бік її глибокої посадки.
Після посадки трохи утрамбуйте грунт, щоб позбутися повітряних пустот навколо кореня і рясно полийте висаджений кущ. Протягом перших двох вегетаційних періодів після посадки стежте за тим, щоб рослина отримувала достатньо води, адже в цей час її коренева система активно формується на новому місці. Але не забувайте, що півонії не люблять перезволоження і стежте що б грунт повністю висихав між поливами. До того ж, щоденний полив або використання листяних спринклерних систем може викликати гниття. Важливо, щоб ваша півонія була посаджена в добре дренований грунт, щоб вода не накопичувалася навколо рослини. В цілому, правильно висаджені деревовидні півонії мають неймовірно низькі експлуатаційні витратами і майже не вимагають додаткового поливу, за винятком випадків сильної посухи.
Ще раз звернемо вашу увагу, що після пересадки куща деревовидної півонії йому може знадобитися кілька років, щоб він повернув свою колишню здатність цвісти і правильно формуватися.
Пересадка трав'янистих півоній.
Як і у випадку з деревовидними півоніями, займатися пересадкою куща трав'янистої півонії найкраще восени.
Перш за все, зробіть обрізку стебел. Якщо ви планували зайнятися ще й діленням куща, попередньо прикиньте, скільки вам буде потрібно ямок для майбутніх кущиків і заздалегідь підготуйте їх. При цьому враховуйте, що на кожні три-п'ять стебел у вас може сформуватися один повноцінний кущ, який в подальшому добре сформується. Ямки для пересадки повинні бути глибиною не менше 30 - 35 см.
Як тільки ви закінчите із обрізанням та з розподілом, обкопайте кущ по периметру, заглиблюючись в грунт не менше ніж на 20-30 см. Потім акуратно підніміть кущ трав'янистої півонії за допомогою вил або великої садової вилки і обережно витягніть його з землі. Пам'ятайте, що на відміну від деревовидної півонії, коріння трав'янистої півонії більш крихкі і можуть легко зламатися.
Посадку трав'янистих півоній слід робити так, щоб 1,5 - 3,5 см грунту покривали верхню частину кореня. На відміну від деревовидних півоній, посаджені занадто глибоко трав'янисті півонії будуть слабо розвиватися.
Трохи утрамбуйте ґрунт, щоб позбутися повітряних пустот навколо кореня і підніміть корінь в міру необхідності, щоб він не заглиблювався більш ніж на 3,5 см в землю. Далі слід рясно полити водою, але при цьому уникайте зайвого мульчування.
Не забувайте, що півонії не люблять перезволоження і стежте за тим, що б грунт повністю висихав між поливами. До того ж, щоденний полив або використання листяних спринклерних систем може викликати гниття. Важливо, щоб ваша півонія була посаджена в добре дренованих грунт, щоб вода не накопичувалася навколо рослини. В цілому, правильно висаджені трав'янисті півонії мають неймовірно низькі експлуатаційні витрати і майже не вимагають додаткового поливу, за винятком випадків сильної посухи.
Як і у випадку з деревовидними півоніями, пересадженому або поділеному кущу трав'янистої півонії може знадобитися кілька років, щоб він відновився.
Сподіваємося, що ми трохи допомогли вам розібратися в питанні пересадки півоній. Якщо залишилися питання, задавайте їх у коментарях до цієї статті, і ми з задоволенням на них відповімо.
У статті використані фото і матеріали сайту peonysenvy.com
Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.