Деревовидна півонiя була культивована в стародавньому Китаї більше 2000 років тому.

Це листопадний чагарник, який може досягати у висоту два метри. Стебло півонії може бути зі світло-коричневим відтінком, грубе та прямостояче. Стебло не відмирає щоосені, а наростає кожен сезон - рослина перетворюється в напівкулястий кущ.

Посадка деревовидної півонії

Масивні, гігантські квіти розміром до 20 см будуть радувати вас щовесни. Чим більше стає вік куща, тим більше на ньому може розташовуватися квітів. При правильному догляді за цими приголомшливими рослинами, вони обов'язково віддячать своєю красою та пахощами.

Перед процесом посадки необхідно вибрати місце, на якому буде зростати півонія. Перевагу слід віддавати сонячним ділянкам, які знаходяться на підвищенні та окремо від будівель та великих дерев, щоб півонія не перебувала в їх тіні. Так само, таке місце має бути далеко від дерев та чагарників. Сирі та тi що затоплюються навесні ділянки теж не підходять для вирощування деревовидних півоній, потрібно забезпечити відведення води та дренаж, а при посадці споруджувати насипні горбки.

Посадка деревовидної півонії

Грунт повинний бути з лужною реакцією (7.5-8 pH). Що б цього домогтися, в піщаний грунт вноситься глина, перегній, торф та дернова земля. Глинистий грунт поліпшується за допомогою піску та органічних добрив.

Посадка деревовидної півонії

Це дуже важливі моменти, оскільки від них залежить тривалість життя рослини, а деревовидні півонії здатні рости на одному місці до ста років.

Якщо грунтові води залягають досить низько, яма під півонію викопується у вигляді конуса, діаметр якого біля поверхні становить 70 см і такої ж глибини. Дно ями пересипається шаром битої цегли, гравію або піску товщиною 25-30 см.

Посадка деревовидної півонії

Якщо грунт кислий, необхідно внести 200-300 г кісткового борошна або вапна, а потім насипати конусом грунт. Далі в підготовлену таким чином яму поміщають півонію і яма заливається досить великою кількістю води, щоб коріння півонії могли в ній розправитися.

Посадка деревовидної півонії

Після того як вода вбереться в грунт, яма засипається землею таким чином, щоб коренева шийка виявилася на рівні поверхні.

Посадка деревовидної півонії

Якщо висаджувати кілька кущів, слід розмістити саджанці півонії не ближче, ніж 1,5-2 метра один від одного.

Далі слід ущільнити грунт, рясно полити саджанець після посадки та підгодувати до і після цвітіння за допомогою фосфорних та калійних добрив.

Посадка деревовидної півонії

У перший рік після посадки ми рекомендуємо видаляти бутони для того, що б рослина краще розвинулася. Слід не забувати і про мульчування куща. При цьому, рослина обов'язково повинна бути втопленою на 5-10 см.

Посадка деревовидної півонії

Від правильності посадки деревовидної півонії залежить подальший її ріст та розвиток.

Сподіваємося наші поради допоможуть вам виростити свою півонію здоровою та красивою!

 

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися власним досвідом та чудовими свiтлинами своїх півоній.