Сорт, що має квіти такої легкої та роздільної форми був завезений в світ Заходу з Японських островів і став називатися Японським сортом.

Проте, Японія не є батьківщиною японських деревовидних півоній. Вони вперше з'явилися там як лікарські рослини і були завезені мандрівними буддистськими монахами в 8 столітті н.е.

Протягом наступних кількох сотень років японські деревовидні півонії висаджувалися як декоративні рослини - біля храмів та в інших публічних місцях.

У XVIII і XIX століттях їх культивування стало широко поширене спочатку в Японії, а пізніше в Китаї. Але початок розвитку значного культурного символізму, пов'язаного з цими півоніями, був покладений саме в Японії. Це знайшло своє відображення в японському мистецтві та поезії. Вважалося, що півонії уособлюють собою удачу.

Японський сорт півоній

У XIX -XX століттях, коли в Європi та Америцi вперше побачили японські півонії, на Заході були більш популярні півонії, якi мали класичну форму - махрову квітку у формi троянди, з щільними та великими пелюстками.

Японський сорт півоній

Квіти японського сорту унікальні за своєю формою та забарвленням. Із зовнішнього боку ми бачимо один або два ряди масивних хвилястих пелюсток, краї яких іноді розсічені, та нагадують потужні кігті орла. У центрі квітки розташовуються стамінодії - колишні тичинки, які складаються з вузьких та витягнутих язичкових пелюсток.

Стамінодії за своєю формою різноманітні: вони можуть бути хвилястими, iз зламами на всю довжину та по осі, мати зазубрені або розсічені краї.

Японський сорт півоній

Квіти можуть бути двоколірними або кольоровими. Яскраво виражений білий, кремовий, рожевий, бузковий, пурпурний або червоний віночок, а контраст з жовтими стамінодіями просто бездоганний.

У квіток, у яких переважає темний віночок, стамінодії мають двобарвне забарвлення: центр та основа квітки повторюють забарвлення віночка, а край та верх - ніжно золотистого відтінку.

Більшість японських деревовидних півоній мають ряд особливих характеристик:

  • вони розквітають пізніше, ніж більшість інших деревовидних півоній
  • квіти мають тенденцію до великих розмірiв (20-25 см)
  • дуже високі кущі (до 250 см)
  • цвітуть у відкритій формі
  • квітки, як правило, звернені вгору.

Японський сорт півоній

Японські деревовидні півонії часто мають менш виражений аромат, ніж Китайські. Але їх яскраві унікальні та рідкісні забарвлення в сукупності iз дуже великими розмірами їх квітів, здатні винести їх на перше місце у Вашому саду.

Всі сорти півоній, які можна купити в інтернет-магазині peony.com.ua, мають пропорційну, добре розвинену кореневу систему, зазвичай довжиною близько 30-45 см. Всі наші півонії вирощуються в полi.

У магазині півоній peony.com.ua можна вибрати японський сорт півонії з досить широкого асортименту, який ми щороку оновлюємо та доповнюємо.

Замовити деревовидну півонію

Японський сорт півоній

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.