Догляд за деревовидною півонією забезпечить красу та декоративність куща не тільки під час цвітіння. Листя півонії можуть тричі за весь сезон міняти забарвлення дивовижної краси.

Деревовидна півонія має грубе потужне деревовидне стебло, яке не схильне до замерзання взимку. Осінню обрізку робити не можна - цвітіння має звичай формуватися саме на пагонах півонії минулого сезону. Деревовидну півонію піддають весняної до санітарної обрізки, коли видаляються гілки пошкоджені, загиблі та слабкі.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Ранньою весною на деревовиднiй півонії потрібно провести омолоджуючу обрізку, коли укоротшають пагони до ростової бруньки. Пізньої весни при необхідності проводиться обрізка замерзлих за зиму пагонів.

Півонії здатні відмінно переносити обрізку та швидко обростати новими пагонами. При обрізанні важливо пам'ятати, що цвітіння цих півоній відбувається на пагонах минулого сезону. Для того, що б отримати квітки більшого розміру, радимо при весняному обрізуваннi видалити третину усіх бутонів, що утворилися.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Необхідно вирізати сухі та пошкоджені пагони, включаючи підмерзлі верхівки куща. Крім цього, потрібно видалити частину не живої тканину, до зеленого зрізу і залишаючи проміжок від зрізу до живої бруньки. Але якщо після зимівлі на кущах півонії були помічені підмерзлі бруньки, не потрібно поспішати проводити обрізку. Краща порада - це почекати до кінця травня і, якщо півонія не відновиться, обрізати підмерзлі пагони до першої живої брунькi. Незабаром такий відтік пуститься в зростання.

Всі рослинні залишки теж прибираються. У вологу погоду або від роси на опалому листі або гілках можуть утворитися склероциї та плями сірої гнилі - це дуже серйозні захворювання півоній. Від того, як саме обрізанням формується кущ деревовидних півоній, залежить тривалість їх життя.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Півонії необхідний рясний полив навесні, якщо в грунті мало вологи, і в період перед початком цвітіння. Надалі, полив можна здійснювати більш помірковано, по необхідності. Не рекомендуємо полив півонії холодною водою iз водопровідного крану або свердловини. Воду для поливу необхідно заздалегідь запасти в дiжках для того, що б вона попередньо прогрілася. Полив, особливо після тривалої перерви, здійснюється рівномірно, порціями, щоб коріння отримувало воду в достатній кількості, і вона не розтікалася по грунту.

Після цвітіння полив можна скоротити і до серпня він припиняється, щоб деревина встигла дозріти та зміцніти перед зимівлею.

Для рясного цвітіння рекомендується внесення добрив кожні 12 днів. Початок підгодовування відбувається в квітні, а в останній раз підгодовують через 12-14 днів після закінчення цвітіння. Гарними добривами для підгодовування вважають деревну золу та кісткову муку, а також мінеральні добрива. При використанні мінерального добрива повинна переважати фосфорна та калійна складові.

Надлишок азотних добрив може знизити опірність півоній до захворювань.

Потрібно провести підживлення з моменту розпускання бруньок у деревовидних півоній. Нещодавно висаджені рослини підгодовуються мінеральним добривом, а добре вкорінені - водним розчином. Перед тим, як внести добриво, грунт рясно поливається - саме це може вберегти коріння півонії від опіку.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Так само, необхідно проведення профілактичного обприскування півоній проти сірої гнилі. Робиться це в період масового розпускання бруньок і відростання пагонів. Таке обприскування потрібно повторити ще раз вже через 3-4 тижні, коли почнеться період бутонізації.

Не завадить зробити профілактичні обприскування і проти плямистості після цвітіння. На присадибних ділянках буває достатньо однієї обробки, на розсадниках - не менше двох за допомогою хлорокиси міді.

Важливо пам'ятати, що після придбання півонії, її не потрібно висаджувати в торф'яний субстрат. Півонії не люблять кисле середовище. Їм необхідна нейтральна реакція середовища рН 6,5-7,0.

Прохання не забувати, що після закінчення періоду цвітіння, бутони деревовидної півонії видаляються, а стебло слід обрізати на 2 нирки нижче. Так ви допоможете своїй пiвонiї правильно перерозподіляти живильні речовини.

Деревовидна півонія не виявляє особливу примхливість. Для рясного та сильного цвітіння їй потрібно зовсім небагато уваги та турботи. Своєчасна грамотна обрізка відцвілих стебел входить до переліку необхідних процедур нарівні iз зволоженням, підгодівлею та діленням куща.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

 

Ви завжди можете купити деревовидну півонiю в нашому інтернет-магазині півоній. У нас завжди найширший асортимент цих рослин і ми гарантуємо високу якість посадкового матеріалу.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися власним досвідом та чудовими свiтлинами своїх півоній.