Все, в чому організм людини потребує протягом життя, було придумано природою набагато раніше, ніж з'явилися перші фармацевтичні компанії!
У цій статті ми хочемо познайомити Вас iз лікувальними властивостями півонії та розповісти про те, як її застосовують в народній медицині.
Лікарська півонія є багаторічною трав'янистою рослиною, яке досягає одного метра у висоту, має потужне кореневище. Цвітіння відбувається в травні - червні.
Стебло півонії міцне, усіяне складними та великими листками. Цвітіння півонії починається з появою красивих великих квітів білого, пурпурового або рожевого відтінків. Верхівка стебла закінчується одною квіткою. Культивують півонію, як декоративний чагарник, в садах та квітниках.
У фармакологічній галузі прийнято використовувати тільки квіти півонії. А ось в народній медицині використовують не тільки квіти, а й кореневища. Надземна частина півонії заготовляється в будь-який період її цвітіння, а підземні відростки - в будь-який час вегетаційного періоду.
Було прийнято вважати, що півонія повинна знімати закляття та псування, допомагати легше переносити пологи, лікувати чоловіче статеве безсилля та налагоджувати менструальнi жіночі цикли. Дивовижна рослина, яка може бути подарованною як букет, або використано як цілющий відвар. Крім цього, квіти півонії мають дуже приємний та тонкий аромат.
У стародавні часи вважали, що півонія є магічною та цілющею рослиною, з її чудодійними цілющими властивостями ніщо не зрівняється.
Міфологія.
Сама назва «півонія» вперше попадається у лікаря та вченого Стародавньої Греції Теофраста. Походження слова «paionis» - цілющий, лікуючий. Якщо вірити в грецьку легенду, то квітка названа на честь лікаря Пеона, який зцілив від страшних ран бога підземного царства Плутона. Ескулап, учнем якого був Пеон, так і не зміг змиритися з популярністю свого юного учня. Він прийняв рішення отруїти Пеона, але боги, які знали про всі задуми людей, не залишилися осторонь і перетворили Пеона в чудову квітку "півонія".
Корисні лікувальні властивості лікарського півонії.
Коріння півонії та її надземна частина містять дубильні та ароматичні речовини, вуглеводи, ефірне масло, смолу, алкалоїди, мінеральнi речовини та мікроелементи (залізо, марганець, мідь, магній, кальцій, стронцій, вісмут, хром та інші), органічні кислоти, флавоноїди, вітамін С, а також глікозид саліцин (який і визначає лікувальну властивість півонії).
Саме через наявність цих елементів півонія має протисудомну, протизапальну, заспокійливу, жовчогінну, кровоспинну, знеболюючу, бактерицидну і тонізуючу дію.
У Китаї півонія використовується як протипухлинний збір. У медицині Монголії її використовують при захворюванні печінки та нирок.
В яких випадках настоянку півонiї практикують при захворюваннях.
- Нервова система.
Півонія має заспокійливу дiю та відновлює дію центральної нервової системи. Допомагає зняти напругу. Підвищує працездатність. Людині стає простіше справлятися з тривожним та нав'язливим станом, фобією.
- Безсоння.
Нормалізується сон. Дія півонії сильніше валер'янки в аналогічних випадках.
Застосування полягає в наступному:
необхідно подрібнити кореневище та додати одну чайну ложку на одну склянку. Після цього потрібно настояти суміш в не дуже гарячій воді протягом ночі і вже випивати по одній столовій ложці на добу. Але дозування підбирається для кожної людини окремо.
- Для поліпшення вегетосудинних функцій - нормалізується обмін речовин.
- Крім цього, півонія застосовується для поліпшення росту волосся, а коли є необхідність - зміцнити їх коріння. З давніх часів, півонія застосовували коли потрібно було вилікувати геморой, малярію, струс мозку, головний біль.
- Зняття судом.
- Профілактика внутрішньої кровотечі різної етіології.
- При лікуванні хронічного дерматиту, який супроводжується свербінням, розладом сну, дратівливістю та іншими психоемоційними розладами.
- Півонія покращує настрій та привносить відчуття психологічного комфорту, посилюючи процес вироблення ендорфінів.
Протипоказання щодо застосування лікарського півонії:
- Півонія відноситься до різновиду отруйних рослин, і застосовувати її потрібно акуратно, точно дозуючи.
- Не рекомендується застосування вагітною жінкою, коли вона годує грудьми. Це може бути чревате викиднем.
- Сильне передозування характеризується нудотою, блювотою, діареєю, запамороченням, загальною слабкістю.
- Тривале застосування препаратів з півонії токсичне.
- Не рекомендується вживання препаратів з півонії дітьми.
Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися своїм власним досвідом і чудовими світлинами півоній. Крім цього, ми завжди будемо раді будь-яким вашим відгуками і рекомендаціям, які можна залишити в розділі Відгуки про магазин.