Півонії з їх великими, яскравими, ароматними квітами, стають ключовими фігурами в весняному саду. Цвітіння триває тиждень або два, але якщо висаджувати різні сорти, ви можете продовжити сезон до шести тижнів.

Догляд за деревовидною півонією забезпечить красу та декоративність куща не тільки під час цвітіння. Листя півонії можуть тричі за весь сезон міняти забарвлення дивовижної краси.

Наскільки важлива обрізка півоній?

Насправді, півонії не потребують масштабної обрізки. Як і у випадку з будь-яким чагарником, обрізка допомагає підтримувати гарний загальний стан куща та полегшує догляд за ним. Основна мета обрізки - запобігти пошкодженню рослини комахами або захворюваннями. Крім цього, обрізка може допомогти підтримувати форму рослини.

Деревовидна півонія має грубе потужне деревовидне стебло, яке не схильне до замерзання взимку. Осінню обрізку робити не можна - цвітіння має звичай формуватися саме на пагонах півонії минулого сезону. Деревовидну півонію піддають весняної до санітарної обрізки, коли видаляються гілки пошкоджені, загиблі та слабкі.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Як обрізати півонії?

Ранньою весною на деревовиднiй півонії потрібно провести омолоджуючу обрізку, коли укоротшають пагони до ростової бруньки. Пізньої весни при необхідності проводиться обрізка замерзлих за зиму пагонів.

При видаленні непотрібних стебел, спробуйте не сильно руйнувати форму крони. Видаляйте стебла, які заражені хворобами або комахами, відразу як тільки ви виявите цю проблему. Так само потрібно видалити гілки, які могли постраждати після зимівлі.
Найкраще місце для зрізання непотрібного стебла півонії знаходиться трохи вище здорової бруньки. Якщо значна частина гілки пошкоджена, обріжте її до здорової ділянки.

Півонії здатні відмінно переносити обрізку та швидко обростати новими пагонами. При обрізанні важливо пам'ятати, що цвітіння цих півоній відбувається на пагонах минулого сезону. Для того, що б отримати квіти більшого розміру, радимо при весняній обрізці видалити третину усіх бутонів, що утворилися.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Необхідно вирізати сухі та пошкоджені пагони, включаючи підмерзлі верхівки куща. Крім цього, потрібно видалити частину не живої тканини, до зеленого зрізу і залишити проміжок від зрізу до живої бруньки. Але якщо після зимівлі на кущах півонії були помічені підмерзлі бруньки, не потрібно поспішати проводити обрізку. Краща порада - це почекати до кінця травня і, якщо півонія не відновиться, обрізати підмерзлі пагони до першої живої брунькi. Незабаром такий пагон пуститься в зростання.

Всі рослинні залишки теж прибираються. У вологу погоду або від роси на опалому листі або гілках можуть утворитися склероциї та плями сірої гнилі - це дуже серйозні захворювання півоній. Від того, як саме обрізанням формується кущ деревовидних півоній, залежить тривалість їх життя.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Не залишайте на довго зрізані гілки лежати на землі. Їх слід прибрати з вашого саду якомога швидше.

Якщо дві гілки одного куща щільно перетинаються та починають заважати одна одній, видаліть ту, яка вам менше подобається. Постійне тертя таких перехресних гілок створює пошкодження, яке робить уразливою рослину для впливу комах та хвороб.

Півонії необхідний рясний полив навесні, якщо в грунті мало вологи, і в період перед початком цвітіння. Надалі, полив можна здійснювати більш помірковано, по необхідності. Не рекомендуємо полив півонії холодною водою iз водопровідного крану або свердловини. Воду для поливу необхідно заздалегідь запасти в дiжках для того, що б вона попередньо прогрілася. Полив, особливо після тривалої перерви, здійснюється рівномірно, порціями, щоб коріння отримувало воду в достатній кількості, і вона не розтікалася по грунту.

Після цвітіння полив можна скоротити і до серпня він припиняється, щоб деревовина встигла дозріти та зміцніти перед зимівлею.

Для рясного цвітіння рекомендується внесення добрив кожні 12 днів. Початок підживлення відбувається в квітні, а в останній раз підгодовують через 12-14 днів після закінчення цвітіння. Гарними добривами для підживлення вважають деревну золу та кісткову муку, а також мінеральні добрива. При використанні мінерального добрива повинна переважати фосфорна та калійна складові.

Надлишок азотних добрив може знизити опірність півоній до захворювань.

Потрібно провести підживлення з моменту розпускання бруньок у деревовидних півоній. Нещодавно висаджені рослини підживлюються мінеральним добривом, а добре вкорінені - водним розчином. Перед тим, як внести добриво, грунт рясно поливається - саме це може вберегти коріння півонії від опіку.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

Так само треба провести профілактичне обприскування півоній проти сірої гнилі. Робиться це в період масового розпускання бруньок та відростання пагонів. Таке обприскування потрібно повторити ще раз вже через 3-4 тижні, коли почнеться період бутонізації.

Не завадить зробити профілактичні обприскування і проти плямистості після цвітіння. На присадибних ділянках буває достатньо однієї обробки, на розсадниках - не менше двох за допомогою хлорокиси міді.

Важливо пам'ятати, що після придбання півонії, її не потрібно висаджувати в торф'яний субстрат. Півонії не люблять кисле середовище. Їм необхідна нейтральна реакція середовища рН 6,5-7,0.

Прохання не забувати, що після закінчення періоду цвітіння, бутони деревовидної півонії видаляються, а стебло слід обрізати на 2 бруньки нижче. Так ви допоможете своїй пiвонiї правильно перерозподіляти живильні речовини.

Таке видалення робиться вибірково та сприяє контролю розміру та кількості кольорів. Наприклад, якщо ви видалите бічні бруньки і залишите тільки один бутон на кінчику стебла, у вас буде цвітіння із дуже великими квітами. Видалення кінцевих бруньок дасть вам більшу кількість квітів з боків, але вже меншого розміру.

Деревовидна півонія не виявляє особливу примхливість. Для рясного та сильного цвітіння їй потрібно зовсім небагато уваги та турботи. Своєчасна грамотна обрізка відцвілих стебел входить до переліку необхідних процедур нарівні iз зволоженням, підживленням та діленням куща.

Весняна обрізка, підживлення та обробка деревовидних півоній

 

Ви завжди можете купити деревовидну півонiю в нашому інтернет-магазині півоній. У нас найширший асортимент цих рослин і ми гарантуємо високу якість посадкового матеріалу.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, де ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів, поділитися власним досвідом та чудовими свiтлинами своїх півоній.